درمان چاقی ، لاغر و کوچک کردن شکم و سایر اندام ها بعد از زایمان و سزارین

65192_421

شکی نیست که مادر شدن لذتی غیرقابل وصف را برای بانوان به ارمغان می‌آورد. بااین حال هر مادری آرزو دارد تا پس از زایمان نیز اندامی متناسب داشته باشد. اما بارداری، شیردهی و زایمان تغییرات قابل توجهی را در اندام مادران ایجاد می‌کند که از دگرگونی‌های فیزیولوژیک، تعدیل عادت‌های غذایی و سبک زندگی و نرمش‌ها یا ورزش‌های روزانه نشأت می‌گیرد. تغییر ظاهری، بر حس اعتماد به نفس و رضایت از خویشتن سایه می‌افکند. اگرچه ورزش و رژیم غذایی موثر است، اما تاثیرگذاری آن محدود است و بعضی تغییرها، مانند کشیدگی پوست شکم یا افتادگی سینه، علی رغم رژیم غذایی سختگیرانه و پشتکار در ورزش‌های سنگین، به خودی خود بدون عمل‌های زیبایی اصلاح نمی‌شود.

تناسب اندام مادر پس از زایمان در کلینیک زیبایی ما به سادگی تحقق‌پذیر است، متخصصان با بهره‌گیری از ترکیبی از جدیدترین عمل‌ها رویای مادران برای برگرداندن زمان به عقب و مانند دوران مجردی یا حتی بهتر از آن، جذاب و خوش اندام بودن را به واقعیت تبدیل می‌کنند. در کلینیک ما امکان بهبود ظاهر بخشی از صورت و بدن وجود دارد. متخصصان ما شما را راهنمایی می‌کنند تا بهترین روش درمان را متناسب با نیازها و انتظارات خود برای زیباسازی و جوانسازی ناحیه مورد نظر انتخاب کنید. برای تعیین وقت مشاوره می‌توانید با شماره‌های ما تماس حاصل فرمایید.

 

انجام چند عمل همزمان در کلینیک زیبایی ما


در کلینیک ما در صورت تمایل بیمار و صلاح دید پزشک می‌توان چند عمل را به صورت همزمان انجام داد، البته محدودیت‌هایی نیز وجود دارد. اگر نتوان ناحیه‌های مورد نظر را در یک عمل جراحی اصلاح نمود، متخصصان ما شما را در انتخاب عمل‌های مناسب و زمانبندی آنها راهنمایی می‌کنند تا درمان به شیوه‌ای ایمن انجام شود و نتایج رضایتبخشی به دست آید. در هر حال ایمنی بیماران مهم‌ترین اولویت کلینیک ما است.

ناحیه‌های قابل درمان در برنامه تناسب اندام پس از زایمان


سینه

بارداری، همراه با شیردهی یا بدون آن، معمولاً باعث افتادگی و شل شدن سینه‌های مادر می‌شود. شل شدن و خوش فرم نبودن سینه‌ها پی‌آمد تغییرات فیزیولوژیک سینه در اثر بارداری و شیردهی است. افتادگی سینه، نتیجه کشیدگی سینه است. بسیاری از بانوان با ترک‌های پوستی روی سینه نیز مواجه می‌شوند که بیانگر کشیده شدن بیش از حد پوست و آسیب دیدن لایه درم (لایه ارتجاعی پوست) است. پرکاربردترین عمل سینه عمل بزرگ کردن سینه و لیفت و بالا کشیدن سینه است. با عمل بزرگ کردن سینه می‌توان مجدداً سینه‌هایی برجسته و خوش فرم داشت و عمل لیفت سینه نیز افتادگی سینه را اصلاح می‌کند.

تغییر کردن شکم در دوران بارداری

بارداری، کشیدگی پوست شکم را به دنبال دارد و بسیاری از بانوان پس از زایمان با ترک شکم در بارداری و شل شدن پوست مواجه می‌شوند. کشش دیواره ماهیچه‌های شکم در دوران بارداری غالباً باعث شل شدن ماهیچه‌های شکم می‌شود و حتی مادرانی که در انجام برنامه تمرینی پس از زایمان پشتکار قابل توجهی دارند نیز از این اثر در امان نیستند. بسیاری از مادران از بزرگی شکم خود شکایت دارند و می‌گویند که انگار هنوز سه ماهه باردار هستند. افزایش وزن مرتبط با بارداری نیز با بیشتر کشیدن پوست یا باقی گذاشتن چربی در ناحیه شکم به تناسب اندام و زیبایی ظاهری صدمه می‌زند. وجود جای زخم سزارین نیز چین پوستی را ایجاد می‌کند که روی جای زخم می‌افتد.

عمل‌های زیبایی شکم پس از بارداری

اگر شما نیز مانند بسیاری از مادران با مشکلات بالا مواجه هستید و دیگر شکم صاف و تخت ندارید، جراحی کوچک کردن شکم می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد. جراح پوست اضافی و چربی همراه با آن را برمی‌دارد، جای زخم سزارین و ترک‌های پوستی را از بین می‌برد و دیواره شکم را سفت و محکم می‌کند تا دیگر بار شکمی صاف و تخت داشته باشید.
اما بهترین انتخاب برای بیمارانی که بارداری اثر چندانی بر تناسب اندام‌شان در ناحیه شکم‌ نداشته است، لیپوساکش، یا لیپوماتیک (لیپوماتیک) شکم است. با انجام این عمل‌ها می‌توان چربی اضافی انباشته شده در ناحیه شکم را تخلیه کرد.

ران

تغییر کردن ران در دوران بارداری

اضافه وزن بارداری تجمع‌های چربی را در بخش داخلی و خارجی ران باقی می‌گذارد. حتی اگر پس از بارداری وزن به حد ایده‌ال برسد، باز هم ران‌ها بزرگتر از حد معمول هستند و با رژیم و ورزش نیز نمی‌توان این چربی‌های سرسخت را از بین برد.

عمل‌های زیبایی ران پس از بارداری

لیپوساکشن بهترین روش لاغری موضعی است.
افزایش وزن و کاهش وزن متعاقب آن گاهی اوقات آنقدر شدید است که پوست شل و افتاده بخش داخلی ران را نازیبا می‌سازد. در این موارد لیپوساکشن به تنهایی کافی نیست. عمل برداشتن پوست گاهی انجام می‌شود، لیفت ران در کنار لیپوساکشن و بریدن پوست اضافی انجام می‌شود تا به طور همزمان هم ران کوچکتر شود و هم پوست سفتتر و محکمتر شود.

کمر، میان تنه و پهلو

تغییر کردن میان تنه، کمر و پهلو در دوران بارداری

چربی اضافی ناحیه کمر، در اثر بارداری یا اضافه وزن، باعث بدشکل شدن پهلوها می‌شود. ناحیه هم‌تراز با محل قرار گرفتن بند سینه بند و اندکی پایین آن را میان تنه گویند. چربی اضافی این ناحیه در اثر بارداری یا اضافه وزن باعث ایجاد لایه چربی زیر سینه‌بند می‌شود که ظاهری ناخوشایند دارد.

عمل‌های زیبایی میان تنه، کمر و پهلو پس از بارداری

چربی‌های اضافی پهلو و میان تنه را می‌توان به خوبی با لیپوساکشن و لیپوماتیک از بین برد.

عمل‌های زیبایی صورت پس از بارداری


روش‌های غیرجراحی زیباسازی صورت

بیمارانی که برای زیباسازی صورت و تناسب اندام پس از زایمان مراجعه می‌کنند، معمولاً در سنین جوانی تا میانسالی قرار دارند و نشانه‌های پیری در شدتی ملایم تا متوسط روی صورت‌شان آشکار شده است. زیباسازی غیرجراحی صورت غالباً برای بازگرداندن جوانی کفایت می‌کند. مزیت شاخص این عمل‌های غیرجراحی دوران بهبود بسیار کوتاه آنها است.

بوتاکس

آیا احساس می‌کنید خط اخم بین ابروها به تازگی عمیق‌تر شده است؟ خط خنده ناگهان وضوح بیشتری یافته است؟ چین‌های پیشانی تصویری خموده از شما به نمایش می‌گذارد؟ راه حل رفع تمام این نگرانی‌ها عمل غیرجراحی تزریق بوتاکس است. تزریق بوتاکس پرطرفدارترین عمل زیبایی در جهان است، چرا که این عمل در نهایت ایمنی تاثیری چشمگیر را به جا می‌گذارد. عمل ظرف چند دقیقه کامل می‌شود و نتایج قابل قبولی را به دست می‌دهد که ۴ ماه یا بیشتر ماندگاری دارد. پس از عمل نیازی به استراحت کردن نیست و می‌توان تزریق بوتاکس را در ساعت ناهار انجام داد و بلافاصله پس از تزریق به محل کار بازگشت. به خاطر داشته باشید که تزریق بوتاکس در دوران بارداری یا شیردهی مجاز نیست و در هر حال تزریق باید توسط متخصص باتجربه انجام شود.

تزریق ژل و کلاژن

تزریق ژل برای پر کردن خطوط و چروک‌ها یا برجسته کردن انجام می‌شود و ناحیه تزریق شده را بزرگتر می‌کند. اثر تزریق ژل موقتی است و ماندگاری نتایج معمولاً ۶ تا ۱۲ ماه است. تزریق ژل و کلاژن طرفداران بسیاری دارد چون بدون نیاز به بی‌حسی و استراحت کردن نتایج آنی و چشمگیر را به دست می‌دهد.

دیگر روش‌های زیباسازی صورت

مادرانی که تمایل به انجام عمل‌های گسترده‌تر زیباسازی صورت دارند، می‌توانند مناسب بودن عمل‌های پرطرفدار زیر را مد نظر قرار دهند: