جوان سازی و رفع چین و چروک دور لب

01

وقتی به آینه نگاه می‌کنیم، خطوط ریز و چین و چروک‌دور لب عمیقی در اطراف دهانمان می‌بینیم؛ این خطوط و چین و چروک‌‌ها یکی از چیزهایی است که چهره ما را پیر و غیرجذاب نشان می‌دهد. خطوط و چین و چروک دور لب ازجمله مشخصه‌هایی است که وقتی افراد به همدیگر نگاه می‌کنند، توجه زیادی به آن می‌کنند. دلیلش این است که اکثر افراد در هنگام صحبت کردن با هم به دهان یکدیگر نگاه می‌کنند.

حقیقت این است که پوست دور دهان هم در معرض چین و چروک‌های دینامیک است و هم در معرض خطوط ریز. چین و چروک‌های دینامیک توسط حرکات تکراری عضلات ایجاد می‌شوند (زمان‌هایی که می‌خندید یا لب‌های خود را غنچه می‌کنید) و خطوط ریز زمانی ظاهر می‌شوند که کلاژن‌ها و خاصیت الاستینی پوست با گذشت زمان و پیر شدن پوست، از بین می‌روند.

در صورتی که از بروز علائم پیری که یکی از آنها ایجاد چین و چروک و خطوط ریز در دور لب‌ها است، رنج می‌برید؛ می‌توانید با ما در کلینیک زیبایی تماس بگیرد و یک جلسه مشاوره رزرو کنید. ما در کلینیک زیبایی گزینه‌های درمانی پیشرفته و متنوعی ارائه می‌دهیم؛ پزشکان متخصص پوست ما در تعیین بهترین روش درمانی یا ترکیبی از روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا به نتایج مطلوبی که مدنظرتان است دست یابید. شما می‌توانید با شماره‌های ما تماس بگیرید.

علل ایجاد خطوط دور لب


اگرچه ما هرگز نمی‌توانیم صفات ارثی را کنترل کنیم، اما عواملی در سبک زندگی و محیط زیست ما وجود دارد که با گذشت سن، ظاهر لب‌های ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. سیگار کشیدن می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک دور دهان و خطوط عمودی دور لب‌ها شود؛ آسیب ناشی از نور ماوراءبنفش نیز کلاژن‌ها و الیاف الاستینی پوست را از بین می‌برد و نرمی، انعطاف‌پذیری و پُری را از لب‌ها می‌گیرد.

درمان خطوط دور لب در کلینیک زیبایی ما


خطوط و چین و چروک دور لب‌ها نه تنها خود به خود بهبود نمی‌یابند بلکه با گذشت زمان بدتر نیز می‌شوند. ما در کلینیک زیبایی به شما کمک می‌کنیم تا از شرّ این خطوط و چین و چروک‌ها خلاص شوید.

 تزریق ژل

تزریق ژل روشی محبوب برای لیفت و درمان چین و چروک دور لب ها است. ژل‌ها با ایجاد یک بنیاد و اساس قوی و نرم، سطح بافت پوست را تقویت می‌کنند طوری که پوست می‌تواند دوباره مانند قبل صاف، هموار و بدون چین و چروک شود.

تزریق بوتاکس 

تزریق بوتاکس روشی است که به منظور درمان چین و چروک دور لب و جلوگیری از عمیق شدن چین و چروک‌های دینامیک دور دهان مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ چین و چروک‌های دینامیک به دلیل حرکات تکراری عضلات صورت مانند خندیدن به وجود می‌آیند. با این روش درمانی شما می‌توانید لبخند بزنید و بخندید و همچنان مانند قبل جوان، شاداب و با طراوت به نظر آیید.

تزریق چربی 

روش تزریق چربی به ما این اجازه را می‌دهد که چربی‌های از دست رفته مناطق صورت را جبران کنیم. به بیان ساده، ابتدا به آرامی با روش لیپوساکشن مقداری چربی از قسمت‌های چاق بدن خودتان (مانند ران‌ها، شکم، باسن) برمی‌داریم و سپس با دقت آنها را به نواحی بدون چربی صورت تزریق می‌کنیم. خواص احیاء کننده سلول‌های چربی بسیار مؤثر است، زیرا این سلول‌ها بخش زنده و طبیعی بافت ناحیه‌ای می‌شوند که در آن قرار گرفته‌اند. این روش نه تنها می‌تواند خطوط دور لب‌ها را از بین ببرد، بلکه می‌تواند اندازه و شکل لب‌ها را نیز حجیم و جوان‌تر کند.

جوان‌سازی و لایه‌برداری با لیزر

لیزر پوست، جدیدترین رویکردی است که با استفاده از لیزر فرکشنال، رنگ و بافت پوست و جای جوش، زخم و چین و چروک موجود بر روی پوست را بهبود می‌بخشد. چند جلسه درمان با لیزر جوان‌سازی و لایه‌برداری پوست، سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و باعث تشکیل یک پوست جدید و سالم می‌شود.

لیزر فرکشنال CO2، یک روش قطعی و ایده آل برای اصلاح معایب پوست است.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی روشی است که لایه تیره و کدر پوست را از بین می‌برد و با نمایان کردن لایه‌های عمیق‌تر پوست، سطح پوست را تازه و شاداب می‌کند.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی است که کلاژن‌های پوست را تحریک می‌کند. میکرونیدلینگ به عنوان یک روش درمانی مستقل، ظاهر خطوط ظریف روی صورت ازجمله خطوط دور دهان را بهبود می‌بخشد. دستگاه‌هایی نیز وجود دارد که میکرونیدلینگ را با یک جریان الکتریکی میکرو ترکیب می‌کند تا پوست را گرم کند. این روش که میکرونیدلینگ و جریان الکتریکی را با هم ترکیب می‌کند، کلاژن‌های پوست را به صورت مضاعف تحریک می‌کند و در نتیجه اثری مضاعف دارد. علاوه بر این دستگاه‌های دیگری نیز وجود دارد که در کنار میکرونیدلینگ، مواد جوان‌سازی را نیز به پوست تزریق می‌کند.

میکرودرم ابریژن 

میکرودرم ابریژن روش درمانی دیگری است که با استفاده از آن می‌توان خطوط و چین و چروک‌های دور لب را به میزان قابل‌توجهی کاهش داد. در اینجا از روشی به نام «سمباده زدن» استفاده می‌شود؛ عمل سمباده زدن رنگ‌دانه‌های ناهموار و روشن پوست دور دهان را از بین می‌برد و در نتیجه ظاهر بافت پوست را بهبود می‌بخشد. پوستی که روشن و هموار باشد، نرم‌تر و بدون چین و چروک به نظر می‌رسد زیرا نور بیشتری از خود انعکاس می‌دهد. ممکن است این روش درمانی سطحی، به میزان کمی کلاژن‌های لایه رویی پوست را نیز تحریک کند و از این جهت نیز ظاهر چین و چروک‌ها را بهبود بخشد.

راهنمای هزینه


شدت خطوط دور لب، هزینه‌های درمان را مشخص خواهد کرد. هزینه کل درمان بسته به روشی که انتخاب می‌کنید، متفاوت است. پزشک در جلسه مشاوره‌ای که با شما خواهد داشت، مناسب‌ترین روش درمانی را برای شما مشخص خواهد کرد و مزایا و معایب دیگر روش‌ها را نیز خواهد گفت.

تصاویر قبل و بعد از درمان


02

03

چگونه از ایجاد خطوط دور لب جلوگیری کنیم؟

۱- از کرم‌های پوشاننده چین و چروک استفاده نکنید، زیرا این کرم‌ها می‌توانند عمق درون این خطوط را افزایش دهند و حتی باعث میزان توجه بیشتری به این خطوط شوند.

۲-  سیگار کشیدن را متوقف کنید، برای رفع چین و چروک دور لب  سیگار کشیدن را متوقف کنید . مواد سمی موجود در سیگار پوست را از بین می‌برند و الیاف آن را تضعیف می‌کنند؛ همچنین پوک زدن به سیگار و پف کردن دود آن به بیرون نیز باعث ظهور بیشتر خطوط دور لب می‌شود و حتی بعد از ترک سیگار این خطوط همچنان باقی می‌مانند.

۳- در مقابل اشعه‌ی UVA و UVB نور خورشید از کرم‌های ضد آفتاب مخصوص با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید از دلایل اصلی پیری زودرس است.

۴- از دوران کودکی به طور منظم از کرم‌های مراقبت از پوست حاوی رتینوئیک اسید و مشتقات ویتامین A استفاده کنید.