گونه گذاری و برجسته کردن گونه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

a

گونه‌ها به طور شگفت‌آوری نقش مهمی در تعیین زیبایی و تقارن چهره فرد دارند؛ همچنان که عرض لبخند ما و حتی شکل چشمان ما در تعیین زیبایی نقش دارند. به همین دلیل ایجاد تغییرات ظریف در شکل گونه‌ها از طریق روش‌های بزرگ و برجسته سازی گونه ، می‌تواند به طور قابل‌توجهی ظاهر کلی چهره ما را بهبود بخشد. گونه‌گذاری و برجسته کردن گونه روشی است که برای لیفت و جوان کردن گونه‌ها به کار می‌رود؛ این روش به هیچ‌گونه عمل جراحی نیاز ندارد. ما برای بهبود ظاهر گونه‌ها، رفع افتادگی آنها و پیری پوست شما از روش تزریق ژل و چربی استفاده می‌کنیم.

متخصصان ما در کلینیک زیبایی فرهمند، برای بازگرداندن حجم و شکل گونه‌ها و کمک به حفظ ظاهر جوان و زیبای شما؛ از روش‌های بزرگ و برجسته کردن گونه بهره می‌برند. ما در ابتدا یک جلسه مشاوره برای شما ترتیب می‌دهیم تا با پزشک متخصص دیدار و جواب تمامی سؤالات خود را دریافت کنید. متخصصان ما با ارزیابی گونه‌های شما، میزان افزایش حجم مورد نیاز و مقدار مواد پُرکننده لازم را مشخص خواهند کرد.

برای اطلاع از اینکه روش‌های برجسته کردن گونه چگونه علائم قابل‌مشاهده پیری چهره را از بین می‌برند، می‌توانید با کلینیک زیبایی فرهمند تماس بگیرید و یک وقت مشاوره رزرو کنید.

۰۲۱-۸۶۰۲۰۰۱۲
۰۲۱-۸۶۰۲۰۰۱۳
۰۲۱-۸۶۰۲۰۰۱۴
تلگرام، واتس آپ و وایبر
۰۹۱۲۳۴۷۹۶۵۰
۰۹۱۲۱۷۹۵۵۱۰

اهداف بزرگ و برجسته کردن گونه در کلینیک زیبایی فرهمند


 معمولاً برجسته سازی گونه، برای دستیابی به موارد زیر انجام می‌شود:

 • بهبود ویژگی‌های کلی صورت
 • اصلاح عدم تقارن صورت و در نتیجه ایجاد یک پروفیل متعادل‌تر
 • جوان‌سازی چهره با اصلاح علائم پیری؛ علائم پیری گونه‌ها را به سمت پایین می‎کشند و اغلب یک ظاهر توخالی، چشمانی خسته و چین و چروک‌هایی در اطراف دهان ایجاد می‌کنند.

برای حصول اطمینان از اینکه به بهترین نتایج ممکن دست یابید، عمل بزرگ و برجسته کردن گونه باید توسط یک متخصص با تجربه انجام شود؛ کسی که دیدی کامل دارد، جزئیات را می‌بیند و می‌فهمد چه تغییرات دقیق و ظریفی ایجاد کند که مشخصات چهره شما کاملاً طبیعی به نظر برسد.

عمل بزرگ و برجسته کردن گونه چیست؟


اگرچه خطوط ریز و چین و چروک‌های صورت، از رایج‌ترین علائم پیری به شمار می‌روند اما از دست دادن شکل و حجم ناحیه گونه‌ها نیز ازجمله علائم شایع پیری است. پزشک بسته به اولویت‌های فردی بیمار و میزان اصلاح لازم برای بهبود چهره او، یکی از دو روش بزرگ و گونه گذاری بدون جراحی را پیشنهاد می‌کند؛ تزریق ژل یا تزریق چربی.

کاندیدای ایده آل برای عمل بزرگ و برجسته کردن گونه


هر فردی که مایل است اندازه و شکل گونه‌های خود را بهبود بخشد، می‌تواند یک کاندیدای مناسب برای گونه گذاری بدون جراحی باشد. افرادی که چهره آنها صاف و لاغر است می‌توانند با استفاده از روش تزریق ژل، تعادل چهره خود را بهبود بخشند. همچنین افرادی که گونه‌هایشان از بدو تولد یا به دلیل آسیب دیدن، بدشکل و ناقص است می‌توانند بدون درد، خطر و نیاز به زمان استراحت، شکل گونه‌های خود را به صورت قابل‌توجهی بهبود بخشند.

مزایای بزرگ و برجسته کردن گونه به روش غیرجراحی


اگر برای بهبود شکل چهره خود به دنبال یک راه‌حل مقرون به صرفه هستید، روش‌های درمانی غیرجراحی ما بهترین و کامل‌ترین گزینه برای شما هستند. این روش‌ها نسبت به عمل جراحی بسیار ارزان‌تر و همچنین سریع و مؤثر هستند. روش غیرجراحی بدون نیاز به تیغ جراحی، حجم گونه‌های شما را افزایش می‌دهد و شکل کلی چهره را بسیار زیباتر می‌کند. ازجمله مزایای این روش عبارتند از:

 • ایمن، بدون درد، سریع و مؤثر است
 • نتایج آن فوری است
 • سال‌ها جوان‌تر به نظر می‌آیید
 • چهره‌ای صاف، نرم و یکنواخت‌تر ایجاد می‌کند
 • حجمی با ظاهر طبیعی ایجاد می‌کند
 • به زمان استراحت نیاز ندارد
 • پس از گذشت ۶ ساعت می‌توان از مواد آرایشی استفاده کرد
 • جایگزین مناسبی برای عمل جراحی است
 • نتایج آن طولانی‌مدت است اما دائمی نیست

جلسه مشاوره


در طول جلسه مشاوره، پزشک عوامل متعددی مانند وضعیت سلامتی، سابقه بیماری، انتظارات درمان، اهداف زیبایی شناختی و شرایط فردی شما را در نظر می‌گیرد تا مشخص کند که آیا کاندیدای مناسبی برای این روش هستید یا خیر. در صورت نبود مشکل، یک برنامه درمانی خاص برای شما طراحی می‌شود. سپس پزشک مطالبی مربوط به ایمنی، مراقبت‌های لازم بعد از درمان، زمان بهبودی و مطالب دیگری که لازم و حیاتی است را به اطلاع شما می‌رساند.

روش بزرگ و برجسته کردن گونه


تزریق ژل

ما در کلینیک زیبایی فرهمند، با استفاده از روش تزریق ژل و ارائه طیف وسیعی از ژل‌ها، چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت را از بین می‌بریم. اگرچه این ژل‌ها اغلب برای رفع چین و چروک هستند اما برخی از آنها می‌توانند برای بازیابی حجم از دست رفته صورت نیز به کار روند. این کار باید به طور ماهرانه توسط یک پزشک متخصص انجام شود. ژل‌ها که اکثراً از هیالورونیک اسید و مواد دیگری که به طور طبیعی در بدن یافت می‌شوند ساخته شده‌اند؛ می‌توانند نواحی از صورت که حجم خود را از دست داده را لیفت و حجیم کنند. ممکن است نتایج این روش متفاوت باشد اما می‌تواند تا چندین ماه دوام بیاورد.

تزریق ژل بسیار سریع انجام می‌شود و معمولاً حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. ابتدا پوست تمیز می‌شود، سپس برای بی‌حس کردن ناحیه تحت درمان از یک بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. هنگامی که پوست بی‌حس شد، با استفاده از یک سوزن بسیار ریز، ژل به زیر پوست تزریق می‌شود.

معمولاً بلافاصله پس از درمان، به مدت چند دقیقه بسته‌های یخ روی محل درمان قرار داده می‌شود تا احتمال ورم کردن کاهش یابد. قیمت برجسته سازی گونه با تزریق ژل بسته به میزان ژل تزریقی ، در افراد مختلف، متفاوت است. در جلسه مشاوره هزینه تزریق ژل گونه برای شما برآورد خواهد شد.

تزریق چربی

روش تزریق چربی پیشنهاد دیگری است که طبیعی‌تر است و نتایجی طولانی‌مدت دارد. در این روش برای بازیابی حجم از دست رفته صورت، از چربی بدن خودتان استفاده می‌شود. برای تزریق چربی، ابتدا یک ناحیه دارای چربی مانند شکم یا ران‌ها مشخص می‌شود سپس چربی اضافی آن برداشته و تصفیه می‌شود. در انتها چربی تصفیه‌شده به ناحیه گونه‌ها تزریق می‌شود تا حجم از دست رفته آن را ترمیم کند.

پزشک در طول انجام عمل تزریق چربی، با استفاده از یک کانولای کوچک و استریل شده، چربی را از نواحی دارای چربی اضافه (معمولاً باسن، شکم و ران‌ها) برداشت می‌کند. سپس چربی را در یک سانتریفیوژ قرار می‌دهد تا تصفیه شود. در آخر با استفاده از یک سرنگ‌ کوچک، با حداکثر دقت و توجه، مقادیر بسیار کوچکی از چربی را به ناحیه گونه‌ها تزریق می‌کند.

با انتقال مقادیر بسیار جزئی چربی در هر بار تزریق، احتمال اینکه چربی توسط بدن رد شود بسیار کاهش می‌یابد. همچنین پزشک با انتقال‌های جزئی چربی قادر است به نتایج یکنواخت‌تر، زیباتر و طبیعی‌تری دست یابد. این روش دارای حداقل میزان تهاجم است، تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، میزان درد و ناراحتی و زمان لازم برای استراحت آن بسیار کم است و ثابت شده است که یک گزینه مؤثر برای بزرگ و برجسته کردن گونه است که هم برای مردان و هم برای زنان قابل‌استفاده است. اغلب اوقات، این روش به عنوان یک روش کمکی ایده آل مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند با خیال راحت در ترکیب با لیپوساکشن و دیگر عمل‌های جوان‌سازی صورت انجام شود.

نتایج


 هنگامی‌که درمان کامل شد گونه‌های شما بزرگ و برجسته‌تر می‌شود، افتادگی پوست صورت‌تان از بین می‌رود و در کل سیمای چهره‌تان زیباتر می‌شود. عمل بزرگ و برجسته کردن گونه می‌تواند شکل کلی چهره شما را بهبود بخشد و این مزیتی است که شما می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.